İSRAİL KANAL 13 TELEVİZYONU: DİRENİŞ LİDERLERİNE SUİKAST POLİTİKASININ GERİ DÖNME SEBEBİ BEDİR 3 FÜZELERİ

İSRAİL KANAL 13 TELEVİZYONU: DİRENİŞ LİDERLERİNE SUİKAST POLİTİKASININ GERİ DÖNME SEBEBİ BEDİR 3 FÜZELERİ

Bir İsrail televizyon kanalı, Siyonist Rejimin Direniş liderlerine suikast politikasını hayata geçirme kararının asıl nedenin Gazze'de üretilen Bedir 3 füzeleri olduğunu duyurdu.
Qodsna’nın haberine göre, Siyonist Rejim Kanal 13 televizyonu haberinde şunları duyurdu: İsrail geçtiğimiz birkaç gün içinde Gazze sınırlarında yaşanan gerilimler doğrultusunda Filistin Direniş Grupları lider ve üyelerine suikast politikasını geri getirme konusuna işaret eden bir tehdit mesajı yayınladı.
Mezkur kanal şunları ekledi: İsrail HAMAS ve İslami Cihad hareketlerini suikast politikasını tekrar hayata geçirmekle tehdit etti. İsrail makamlarının bu kararı almalarının nedeni Gazze'de Bedir 3 füze üretiminin devam etmesidir.
Bu Siyonist medya organı şöyle devam etti: Aslında İsrail, Direniş Gruplarına gönderdiği mesajda kesinlikle Gazze Şeridinde böyle gelişmiş füzelerin imalatının devamına izin vermeyeceğini vurguladı.
İsrail Kanal 13 televizyonu haberinde şu bilgilere de yer verdi: İsrail bu tarz füzelerin imalatını taraflar arasındaki askeri çatışmanın güç oranlarında yeni bir parametre olarak yorumluyor.
Mezkur Siyonist medya bazı Mısır kaynaklarından naklen şunları kaydetti: Füze imalatı konusu ateşkes müzakerelerinde gündeme getirilemez.
Bu İsrail televizyon kanalı, Mısır güvenlik heyetinin İsrail ve Gazze'deki Filistinli gruplar arasındaki ateşkes müzakelerini incelemek için Gazze'ye gitmelerine de dikkat çekti.

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...