Kategori : İSMAİL HANİYE

Heniyye Tahran'a Gidemeyek

Heniyye Tahran'a Gidemeyek

Seçimle işbaşına gelmiş olan Filistin başbakanı İsmail Heniyye basın danışmanı Filistin başbakanının Tahran'a gidemeyeceğini, bunun için de tele konferans aracılığı ile Tahran'da düzenlenecek olan İslami Radyo-Televizyonlar Birliği Konferansına konuşma yapacağını açıkladı.

Heniyye: Filistin Milli Uzlaşması Asla Direnişin Yerini Almayacak

Heniyye: Filistin Milli Uzlaşması Asla Direnişin Yerini Almayacak

Gazze şeridinde konuşan Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistinlilerin milli uzlaşmasının asla direnişin yerini almayacağını bildirdi. Filistin el-Yevm kanalının bildirdiğine göre dün Doğu Gazze bölgesinde "İmad Akl" camiin açılış töreninde konuşan Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Milli Uzlaşmanın direniş için bir alternatif olmadığını bilakis bir destek olduğunu bildirdi, Heniyye, milli uzlaşının kesinlikle Filistin halkının kazanımlarını zarara uğratmayacağını ve hatta daha da güçlendireceğini söyledi.

Heniyye’den Merzuki’ye Teşekkür

Heniyye’den Merzuki’ye Teşekkür

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Suriye'den kaçarak Libya'ya gitmek üzereyken uçaklarının Tunus'a mecrubi iniş yapması üzerine Kartaca Havaalanı'nda mahsur kalan Filistinli mültecilerin sorununu çözen Tunus Cumhurbaşkanı Munsif El-Merzuki’ye teşekkür etti.

Haniye : ' Halkımıza Hizmete Devam Edeceğiz.'

Haniye : ' Halkımıza Hizmete Devam Edeceğiz.'

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın Gazze'deki yönetiminin sona ermesinin ardından da Filistin halkına hizmet etmeye devam edeceğini belirterek, uzlaşı hükümetinin önümüzdeki hafta görevi devralacağını söyledi.

Heniyye:

Heniyye: "Birlik ve Bütünlük, Mücadelenin En Önemli Yolu"

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, uzlaşı anlaşmasının tüm maddeleriyle uygulanmasının ve milli birliğin sağlanmasının işgal rejimine karşı mücadelenin en önemli yollarından biri olduğunu ifade ederek, birlik ve bütünlüğünü sağlayamayan bir halkın işgalden kurtulamayacağını söyledi.

Haniye : 'Direnişin Silahı Güvence Altındadır'

Haniye : 'Direnişin Silahı Güvence Altındadır'

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, varılan uzlaşının güvenlikle ilgili bütün dosyaları kapsadığını belirterek, direnişin elindeki silahın güvence altında olduğunu söyledi.

Uzlaşı Hükümeti Kurulmak Üzere

Uzlaşı Hükümeti Kurulmak Üzere

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Hamas ve Fetih hareketlerinin uzlaşı hükümetinin teşkili konusunda önemli mesafe kat ettiklerini belirterek, "Uzlaşı hükümetinin kurulması eşiğine geldik" dedi.

Heniyye Uzlaşıda Kararlı

Heniyye Uzlaşıda Kararlı

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, bölgesel ve küresel çapta bazı çevrelerin Filistin'de varılan uzlaşıyı başarısız kılma çabalarına dikkat çekerek, Hamas hareketinin bölünmeyi sonlandırıp uzlaşıyı başarılı kılmakta kararlı olduğunu belirtti.

Haniye'den Şehit Ailelerine Taziye

Haniye'den Şehit Ailelerine Taziye

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından Imad Avadallah, Adil Avadallah ve İzzeddin El-Mısri'nin naaşlarını işgal güçlerinin elinden almanın direnişin siyasi başarısı olduğunu söyledi.

Uzlaşı Görüşmeleri Sürüyor

Uzlaşı Görüşmeleri Sürüyor

Filistin Başkanı İsmail Heniyye, bugün (1 Mayıs Perşembe) öğle saatlerinde Filistin Parlamentosu Başkanı Aziz Duveyk ile geçtiğimiz günlerde imzalanan uzlaşı anlaşmasını görüştü. Görüşmede Batı Yaka'daki durumun da ele alındığı ve uzlaşı anlaşmasına bağlı kalmak gerektiğinin vurgulandığı ifade edildi.

Haniye Carter İle Görüştü

Haniye Carter İle Görüştü

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, dün akşam (28 Nisan Pazartesi) ABD eski başkanlarından Jimmy Carter'ı telefonla arayarak Hamas ve Fetih arasında imzalanan uzlaşı anlaşması hakkında bilgi verdi.

Haniye'den Alternatif Vatan Projesine Ret

Haniye'den Alternatif Vatan Projesine Ret

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının mültecilerin Ürdün'de kalıcı olarak yerleştirilmesi, alternatif vatan, Ürdün nehrinin doğusunda Filistin devleti kurulması ve benzeri projeleri tümüyle reddettiğini söyledi.

Heniye'den Abbas'a Mesaj

Heniye'den Abbas'a Mesaj

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı arayan Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, varılan uzlaşı anlaşmasının maddelerinin belirlenen zaman dilimi içinde hayata geçirilmesini istedi.