İSLAMİ CİHAD LİDERLERİNDEN EL HİNDİ: İSRAİL ARAP ÜLKELERİNİN ÇÖKÜŞÜNÜ VE FİLİSTİN ÖZERK YÖNETİMİNİN DURUŞUNU SUİSTİMAL EDİYOR

İSLAMİ CİHAD LİDERLERİNDEN EL HİNDİ: İSRAİL ARAP ÜLKELERİNİN ÇÖKÜŞÜNÜ VE FİLİSTİN ÖZERK YÖNETİMİNİN DURUŞUNU SUİSTİMAL EDİYOR

Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden el-Hindi: Biz bugün milletimizin Siyonist düşmanla olan aleni savaşta değişiklik yaratabilme başarısına her zamankinden daha fazla inanıyoruz, hepimiz muzaffer olacağımıza inanıyoruz.

Qudsna'nın haberine göre Muhammed el-Hindi el-Quds radyosuyla yaptığı röportajda bazı hatırlatmalarda bulundu; İsrail Mescidi Aksa'da bir hakimiyet kurabilmek için Arap ülkelerindeki kargaşayı ve Filistin Özerk Yönetimini kötüye kullanıyor. İsrail, Filistin-Siyonizm kavgasının esası ve ruhu olan Mescidi Aksa'yı hedef gösteriyor.

El-Hindi, İsrail'in Mescidi Aksa'da hakimiyet kurma çalışmalarının İsrail ile ilişkileri normalleştirip köprü kurmaya hazır olan Arap ülkelerini denedikten ve bu ülkelerin Mescidi Aksa'ya kör olmalarının ardından başladığını vurguladı. El-Hindi kadın, erkek ve yaşlı Filistinlilerin İşgalciler karşısındaki duruş ve direnişlerine ve Mescidi Aksa'yı korumalarına değinerek şu açıklamada bulundu: Düşmanın Filistin halkını teslim alma ve uluslararası camiada direnişi suçlu gösterme çabası Filistinlilerin olduğu her yerde devam edecek.

El-Hindi sözlerine şunları da ekledi: Biz bugün milletimizin Siyonist düşmanla olan aleni savaşta değişiklik yaratabilme başarısına her zamankinden daha fazla inanıyoruz, hepimiz muzaffer olacağımıza ve düşmanı Filistin topraklarından söküp atacağımıza ve Kudüs'ü özgürleştirmek için düşmanı adım adım çekilmeye mecbur edeceğimize inanıyoruz.

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...