İSLAMİ CİHAD LİDERLERİNDEN EL BATAŞ: FİLİSTİN SATILIK DEĞİL

İSLAMİ CİHAD LİDERLERİNDEN EL BATAŞ: FİLİSTİN SATILIK DEĞİL

Filistin İslami Cihad Hareketi siyasi büro üyesi Halid el'Betaş, ABD'nin 'Yüzyılın Anlaşması' planını kınayarak, 'Filistin satılık değil' dedi.

El'Mesire kanalının bildirdiğine göre, Halid el'Betaş, dün Gazze'de düzenlenen protesto gösterisinde yaptığı açıklamada, "Filistin'in satılık olmadığını ABD ve bütün dünya bilmelidir" dedi.

Yemen'in Sana kentinde de canlı yayınlanan Gazze'deki gösteride konuşan Betaş, Gazze ve Sana'nın düşmanlarına karşı kanıyla mücadele verdiğini ve bu şekilde geleceğini belirleyeceğini belirterek, 'Gazze'yi bombalayan silahların ve bombaların, Yemen'i bombalayan aynı silahlar olduğunu' söyledi.

Düşmanların müslümanlar ve İslam ülkeleri arasında tefrika çıkarmaya çalıştığını belirten Betaş, bu çabaların temelinde terör ve işgalci İsrail rejimini güvende tutmanın bulunduğunu belirtti ve ''Eğer müslümanların başları dahi gitse topraklarından zerre kadarını bile ecnebilere vermeyecekler' dedi.

 

Filistinli şahsiyet, terör rejimi İsrail'e karşı mücadele edilmesi için direniş güçlerinin  silah desteğine ihtiyaçlarının olduğunu ve bunun dikkate alınması gerektiğini söyledi.

parstoday

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...