HAŞDİ ŞABİ BAŞKANI FALİH EL FEYYAD: YÜZYILIN ANLAŞMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ

HAŞDİ ŞABİ BAŞKANI FALİH EL FEYYAD: YÜZYILIN ANLAŞMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Irak Haşdi Şabi Kurumu başkanı Falih el-Feyyad, ABD'nin general Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Genel Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'e yönelik suikastını insanlık karşıtı bir 'cinayet' olarak nitelendirdi.

Sumerria News’un haberine göre, direniş şehitlerinin anma töreninde konuşan  Falih el-Fayyad, ABD'nin işlediği bu cinayetle gerçekte devlet terörünü de ispatladığını belirtirken  sözkonusu şehitlerin  bölge halklarının gönlünde çok özel yerlerinin olduğunu zira onların işgal, emperyalizm, baskı ve teröre karşı mücadele verdiklerini söyledi.

El-Fayyad sözlerinin diğer bölümünde ABD'nin açıkladığı sözde barış planı olarak bilinen 'Yüzyılın Anlaşması'nı şiddetle kınayarak, bu planın milyonlarca insanın duygusunu hedef aldığını söyledi.

Bu arada Irak ordusu genel kurmay başkanı Osman el'Ganemi de,  yaptığı açıklamada, general Süleymani ve el-Mühendis'in ABD ve diğer dış güçlerin desteğindeki terör örgütlerinin yenilgiye uğratılmalarında çok önemli rollerinin olduğunu söyledi.

 

Bağdat'ta düzenlenen sözkonusu şehitlerin 40. günü anma merasimine katılan diğer katılımcılar da, General Süleymani ve  el'Mühendis'in  devrimci özellikleri hakkında açıklamalarda bulunurlarken  Amerika'nın bölgedeki varlığının ortadan kaldırılması gerektiğini zira  onların bu varlığının bölgede tam bir fitne olduğunu bildirdiler. 

parstoday

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...