Kategori : HAMAS

Sofa Eylemini İzzettin Kassam Tugayları Üstlendi

Sofa Eylemini İzzettin Kassam Tugayları Üstlendi

Gazze'nin güney doğusunda sınıra yakın bir noktada, siyonist işgal güçlerine ait Sofa askerî üssüne yönelik olarak mücahitler tarafından bugün (17 Temmuz Perşembe) sabah saat 04.00'te düzenlenen silahlı eylemi Hamas'ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları üstlendi.

Siyonist İşgalci Sabah Hamas Liderlerinden Halil el-Hayye'nin Evini Yıktı

Siyonist İşgalci Sabah Hamas Liderlerinden Halil el-Hayye'nin Evini Yıktı

BM'nin beş saatlik ateşkes önerisini kabul ettiğini açıklayan siyonist işgalci adeta ateşkes öncesi süreyi yıkım ve katliam için değerlendirmek amacıyla acele edercesine gece ve sabahleyin saldırılarını bütün şiddetiyle sürdürdü. Bugün (17 Temmuz Perşembe) sabah gerçekleştirdiği vahşi saldırılarda da Hamas'ın ileri gelen siyasi liderlerinden Halil el-Hayye'nin evini yerle bir etti.

Hamas BM'nin Teklifini Kabul Etti

Hamas BM'nin Teklifini Kabul Etti

Siyonist İsrail’in ardından Hamas da BM’nin Gazze’ye insani yardımların ulaşması gerekçesiyle yaptığı 5 saatlik ateşkes teklifini kabul etti.

Usame Hamdan:

Usame Hamdan: "Direniş Mevcut Füze Stoğuyla da Mücadeleyi Aylarca Sürdürebilir"

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi'nin uluslararası ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan, Gazze'den atılan her füzenin yerine birkaç saat içinde yenisinin yapıldığına dikkat çekerek hâlen de Filistin direnişinin elinde mücadeleyi aylarca sürdürmeye yetecek kadar füze stoğunun bulunduğunu söyledi.

Kassam Tugayları:

Kassam Tugayları: "Savaşın Sonunu Biz Belirleriz"

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) askerî kanadı İzzettin Kassam Tugayları, ateşkes konusundaki son gelişmeleri değerlendiren açıklamasında "Düşman İsrail'le savaşın sonunun nasıl olacağını belirleyen taraf biz olacağız" diyerek, işgalci askerlerin annelerini de çocukları Gazze'de esir düşmeden bir an önce evlerine dönmelerini sağlamak için acilen harekete geçmeye çağırdı.

Ebu Zuhri'den Meşal Haberine Yalanlama

Ebu Zuhri'den Meşal Haberine Yalanlama

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, siyonist medyanın yaydığı Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meş'al'in bu günlerde Türkiye'ye bir gizli ziyaret planladığına dair haberin tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

Kassam Mücahitleri Kurduğu Deniz Pususuyla İşgalci Askerleri Öldürdü

Kassam Mücahitleri Kurduğu Deniz Pususuyla İşgalci Askerleri Öldürdü

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) askerî kanadı İzzettin Kassam Tugayları, siyonist işgal güçleri tarafından oluşturulan Shayetet 13 adlı deniz komando birliğine mensup işgalci askerleri bugün (13 Temmuz Pazar) gece yarısından sonra dört ayrı noktada pusuya düşürerek bazılarını öldürüp bazılarını da yaraladığını duyurdu.

Fevzi Berhum:'ABD Gerçekleri Saptırıyor.'

Fevzi Berhum:'ABD Gerçekleri Saptırıyor.'

Hamas Sözcüsü, `İsrail`in Filistinli sivillerin öldürülmesini önlemeye yönelik tüm önlemleri aldığı` yönündeki ABD Dışişleri beyanını, “Gerçekleri saptırmak ve İsrail çıkarlarının yanında yer almak” olarak niteledi.