HAMAS'TAN AMAZON'A TEPKİ

HAMAS'TAN AMAZON'A TEPKİ

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Amazon adlı Amerikan şirketinin yahudi yerleşimcilere kendisinden ürün satın almaları durumunda bedava kargo hizmeti verirken Filistinlilerin de aynı hizmetten yararlanabilmeleri için adreslerine "İsrail Devleti" diye yazmalarını şart koşmasına tepki gösterdi.
 
Hamas Sözcüsü Hazim Kasım konuyla ilgili olarak bugün yaptığı yazılı açıklamada; "Amazon şirketinin Batı Yaka bölgesindeki yahudi yerleşimcilere ücretsiz hizmet verirken Filistinlilerin de aynı hizmetten yararlanabilmeleri için adreslerine 'İsrail Devleti' diye yazmalarını şart koşması yasaların, uluslararası kararların ihlali ve açıkça aşırı siyonist kesimin görüşünden yana tavır sergilemesidir" dedi.
 
Kasım açıklamasında ayrıca Amazon şirketinin bu kararının, Filistin toprakları üzerindeki yahudi yerleşimciliğini suç olarak nitelendiren BM kararlarına tamamen aykırı olduğuna dikkat çekti. Kasım aynı zamanda İnsan Hakları Yüksek Komisyonu'nun Batı Yaka'da gasp edilen Filistin topraklarına kurulan yahudi yerleşim merkezleriyle ilişki içine giren şirketleri kara listeye aldığına dikkat çekti.
 
Amerika'daki ünlü internet alışveriş şirketi Amazon, Batı Yaka bölgesindeki yahudi yerleşim merkezlerinde ikamet eden yerleşimcilere, tutarı 49 doları geçecek miktarda ürün satın almaları durumunda bedava kargo hizmeti vereceğini açıklamış, Filistinlilerin aynı hizmetten yararlanabilmeleri için ise adreslerine "İsrail Devleti" diye yazmalarını şart koşmuştu.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...