HAMAS'TAN ABBAS YÖNETİMİNE ÇAĞRI

HAMAS'TAN ABBAS YÖNETİMİNE ÇAĞRI

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal ordusunun Batı Yaka’da hareket liderlerini ve üyelerini gözaltına almasının işgalcilerin Filistin halkına yönelik barbarlığını yansıttığını ifade etti.
 
Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyesi ve Ulusal İlişkiler Ofisi Başkanı Hüsam Bedran, bugün konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, işgal güçlerinin dün gece gerçekleştirdiği baskınlar ve Nablus’ta Filistin güvenlik güçlerine ait binaları kuşatıp ateş açması karşısında Filistin Yönetimi’nin ciddi bir tavır ortaya koyması gerektiğini söyledi.
 
Bedran, Filistin Yönetimi’nin Filistin halkının haklarını koruma, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde tüm Filistinlileri kuşatan işgale karşı mücadele esası üzerine kurulu milli birliğin sağlanması için adım atması gerektiğini dile getirdi.
 
İşgal güçlerinin Batı Yaka’daki baskınlarla ve güvenlik birimlerini hedef alarak siyasi mesaj verdiğine, “Güvende olacağınız hiçbir yer yok” dediğine ve güvenlik anlaşmalarını çiğnediğine dikkat çeken Bedran, Filistin davasının içinde bulunduğu zor şartlarda Filistin halkının seçeneği olan direniş ve vahdetin milli öncelik olduğunu kaydetti.
 
Bedran, Filistin Yönetimi’nden işgal ordusunun Batı Yaka’daki ihlallerine misilleme olarak işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna resmi olarak son vermesini, siyasi gözaltıları durdurmasını ve gözaltında tutulanların serbest bırakılmasını istedi.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...