HAMAS SÖZCÜSÜNDEN İSRAİL İLE ATEŞKES AÇIKLAMASI

HAMAS SÖZCÜSÜNDEN İSRAİL İLE ATEŞKES AÇIKLAMASI

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), aracıların işgal yönetiminin ateşkes şartlarına bağlı kalacağını ve Gazze ablukasının kırılması konusunda daha önce varılan uzlaşmaya uymaya hazır olduğunu dile getirdiklerini bildirdi.
 
Hamas sözcüsü Abdüllatif El-Kanu' dün yaptığı açıklamada bu uzlaşma şartlarının yerine getirilmesi işleminin geciktirilmesine karşı sert bir dille uyarıda bulundu.
 
El-Kanu' açıklamasında; "Dönüş yürüyüşleri devam etmektedir ve halkın direnişi sabittir. İradesi işgali uzlaşma şartlarını yerine getirmeye zorlamak için güçlenmektedir" dedi.
 
El-Kanu', Mısırlı heyetin Gazze'ye iki önce yaptığı ziyaretin gösterilen çabaların gidişatını izlemek ve Gazze'den ablukanın kaldırılması konusunda varılan uzlaşma şartlarına işgal yönetiminin bağlı kalmasını sağlamak için olduğunu belirtti.
 
Kanu'; "Halkımız önümüzdeki iki gün içinde bazı uzlaşma şartlarının uygulanmasını ve bazı aracıların Gazze ziyaretlerini izleyecektir" dedi.
 
Kanu' açıklamasında ayrıca Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye'nin uzlaşma şartlarının yerine getirilmesi konusunu takip için BM Özel Temsilcisi Nickolay Mladenov ile geçtiğimiz Perşembe günü görüşme yaptığını belirtti.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...