HAMAS SÖZCÜSÜ: FİLİSTİN DAVASI BUGÜN TEHLİKELİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR

HAMAS SÖZCÜSÜ: FİLİSTİN DAVASI BUGÜN TEHLİKELİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR

25-26 Haziran 2019 tarihlerinde Bahreyn'in başkenti Manama'da düzenlenmesi planlanan ve "Yüzyılın Anlaşması" planının birinci aşamasını oluşturacağı söylenen konferans hakkında açıklama yapan Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkının, davasını tasfiye etmeyi amaçlayan bu planın birinci aşamasının hayata geçirilmesine birtakım ekonomik imkanlar karşılığında razı olmayacağını dile getirdi.
 
Hamas Sözcüsü Hazım Kasım bugün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Amerikan yönetimi birtakım ekonomik kolaylıklar ve projeler sunulması karşılığında halkımızın haklarıyla, ilkeleriyle, kutsallarıyla ve toprağıyla ilgili tutumunu değiştireceğini sanıyor. Oysa halkımız işgali toprağından kovarak özgürlüğüne kavuşmanın ve başkenti Kudüs olan bağımsız devletini kurmanın arayışı içindedir."
 
Kasım, Bahreyn konferansıyla ilgili çalışma dosyasının ABD'nin, İsrail'deki sağ kesimin görüşünü ve anlayışını benimsediğini ortaya koyduğuna dikkat çekti. Kasım, ABD'nin İsrail sağının görüşünü benimsemesi ve sakıncalı anlaşma planını hayata geçirmek için ısrarlı olması sebebiyle Filistin davasının bugün tehlikeli bir süreçten geçtiğine dikkat çekti.
 
Kasım, bu yüzden Filistin direnişinin söz konusu anlaşma planına karşı en yüksek sesle tavrını ortaya koyduğunu ve direniş ve birliğin güçlendirilmesi durumunda bu oyunun önüne geçilmesinin mümkün olabileceğini dile getirdi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...