HAMAS LİDERLERİNDEN MAHMUD EZ-ZEHHAR ŞEHİT KASIM SÜLEYMANİ'Yİ ANLATTI (TAM TERCÜME)

HAMAS LİDERLERİNDEN MAHMUD EZ-ZEHHAR ŞEHİT KASIM SÜLEYMANİ'Yİ ANLATTI (TAM TERCÜME)

Mahmud Ez-Zehhar: 'Mescidi Aksa'dan, bize destek veren şehit Kasım Süleymani'nin ruhuna selam gönderiyoruz. Yüce Allah'tan onun kabrini Cennet bahçelerinden bir bahçeye dönüştürmesini ve kıyamet günü bizi bu şehit ile ve salih kullarla haşr etmesini niyaz ediyoruz.'

Qodsna'nın haberine göre, HAMAS siyasi büro üyesi Mahmut Ez-Zehhar Tahran'da düzenlenen 'Direnişin Sembolü Gazze' konferansına gönderdiği video mesajında şehit komutan Kasım Süleymani'nin Filistin direnişine verdiği desteğe işaret ederek şunları söyledi:

'Şehit Kasım Süleymani ve arkadaşları bizim ayakta kalmamızda ve direnişimizi devam ettirmemizde çok önemli bir rol oynadılar.'

HAMAS liderlerinden Mahmut Ez-Zehhar'ın konferansa gönderdiği video mesajın tam metni şu şekildedir:

'Direnişin, özgürlüğün, şehitlerin ve Filistin'in savunulması için düzenlenen bu uluslararası konferansa katılan herkesi yüce Allah'ın selamı ile selamlıyorum. Bugün direnişi destekleyen, onun yanında duran ve direnişe elinden gelen her yardımı yapan en önemli şahsiyetlerden biri olan Şehit Kasım Süleymani hakkında konuşmak istiyorum. Biz, İran'ın Filistinlilere desteğine çok yakından şahidiz.

Şehit Kasım Süleymani ve arkadaşları bizim ayakta kalmamızda ve işgal altındaki topraklarda direnişimizi sürdürmemizde çok önemli bir rol ifa ettiler. Bu destekleri sayesinde zaferler elde ettik. Bizi destekleyenler İslam'ın evlatlarıydı. Dualarıyla ve her türlü yardımlarla bizi destekleyenler sayesinde önemli bir güce dönüştük. Bugün irade ve gücümüz geçmişten daha fazla. Bu da elimize ulaşan silahlar sayesinde oldu. Artan gücümüz sayesinde seçimlere girdik, seçimlerden zaferle çıktık ve hükümeti kurduk.

Bu başarıları Şehit Süleymani'nin, arkadaşlarının ve İranlı diğer yetkililerinin yardımları ve İran milletinin desteği sayesinde elde ettik. İran milleti her zaman bizim yanımızda durdu. Gazzeli gençlerin ve kahraman halkımızın himmetiyle Siyonist rejime unutamayacağı bir ders verdik ve işgalci Siyonistleri topraklarımızdan çıkardık. Direnişimiz Batı Yaka'ya da ulaştı.

Kudüs hiçbir şehire benzemez. Kudüs dini inançlarımızın bir parçasıdır. Kudüs zalimlerin sonunun geleceği mekandır. Kudüs Siyonist Arapların ve Siyonist Hristiyanların yenileceği mekandır. İsra suresi 7. Ayetin muhatabı Beni İsrail ile onların destekleyicileridir. Rabbimiz onlara hitaben bu ayeti kerimede şöyle buyurmaktadır: '..sonunda vaat edildiği zaman (yine öyle kullar göndeririz ki) yüzlerinizi 'kötü duruma soksunlar', birincisinde ona girdikleri gibi mescide (Kudüs'e) girsinler ve ele geçirdiklerini 'darmadağın edip mahvetsinler.'

Şehit Kasım Süleymani, direniş düşüncesi sisteminin üyelerinden birisiydi. Şehit Süleymani hiçbir zaman tutumundan geri adım atmadı. O, son nefesine kadar Filistin davasını destekledi ve direnişin gücünün artması için çaba gösterdi. Ben, onun Filistin direnişine her açıdan yaptığı desteğe şahidim.

Kasım Süleymani'nin şehadeti Direniş Cephesi'nin tamamına vurulmuş bir darbeydi. Biz vadedilen zafere ulaşacağımız konusunda mutmainiz. O zafer gerçekleştiğinde siz Müslüman gençler Mescidi Aksa'da namaz kılacaksınız. İşte o vakit Kur'an'ın vaadini hatırlayacak ve özgürlük yolunda can veren şehitlerimize selam yollayacaksınız. Bu mübarek vaadin gerçekleştiği dönemde dünya değişecektir. Bu, Peygamber Efendimizin 1400 yıl önce buyurduğu müjdedir. Biz buna hazırız .

Biz Şehit Kasım Süleymani'nin, arkadaşlarının, İran milletinin ve devletinin bize verdiği desteği asla unutmayacağız. Mescidi Aksa'dan, bize destek veren Şehit Kasım Süleymani'nin ruhuna selam gönderiyoruz. Yüce Allah'tan onun kabrini Cennet bahçelerinden bir bahçeye dönüştürmesini ve kıyamet günü bizi bu şehit ile ve salih kullarla haşr etmesini niyaz ediyoruz'

kudusgunu.com

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...