HALİL EL HAYYE: SİYONİST İŞGAL SONUNDA YOK OLACAK

HALİL EL HAYYE: SİYONİST İŞGAL SONUNDA YOK OLACAK

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Halil El-Hayye; "İsrail işgal yönetimi eğer Gazze bölgesine yeni denklemler uygulama gücüne sahip olduğunu sanıyorsa yanılıyor" dedi.
 
Hayye, Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri'nin cephe komutanlarından olan ve işgal güçlerinin Gazze'nin orta bölgesine yaptığı en son saldırılarda şehit olan Abdullah Ebu Meluh ve Ala El-Belubeli'nin cenazelerinin kaldırılması esnasında dün gece geç saatlerde yaptığı konuşmada; "İsrail Filistin toprağında varlığını sürdürdüğü ve Gazze'ye abluka devam ettiği sürece bölgenin ve işgalcinin rahata kavuşması mümkün değildir" dedi.
 
İşgalin kafasına göre denklemler uygulaması ve zaaf döneminin bittiğini dile getiren Hayye; "İşgal eğer yeni birtakım denklemler kurma gücüne sahip olduğunu, barışçıl gösteri düzenleyenlerin kanlarını akıtabileceğini ve mücahitleri katledebileceğini düşünüyorsa yanılıyor" dedi.
 
Direnişin Filistin halkı için bir kalkan niteliğinde olduğunu vurgulayan Hayye, siyonist işgalin son bulmasının kesin olduğunu ve bunun da yakın olduğunu dile getirdi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...