GAZZE'DEN GÖNDERİLEN ATEŞ TAŞIYAN BALONLAR SİYONİSTLERİ PANİKLETTİ

GAZZE'DEN GÖNDERİLEN ATEŞ TAŞIYAN BALONLAR SİYONİSTLERİ PANİKLETTİ

Bugün öğleden sonra Gazze'nin 1948'de işgal edilmiş bölgeyle sınır mıntıkalarında Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen milyonluk gösterilere katılanlardan bazıları tarafından gönderilen yakıcı balonların Gazze çevresindeki alanlarda ciddi yangınlara sebep olduğu ancak herhangi bir yaralanma olmadığı bildirildi.
 
Siyonistlere ait 0404 haber sitesinin yayınladığı bir habere göre gönderilen balonlar Sderot Negev yahudi yerleşim merkezinin alanında ve Gazze'nin çevresindeki ikinci daire içinde yer alan Ntivut beldesinin yakınında yangınlar çıkmasına neden oldu. Haberde İsrail itfaiye ekiplerinin çıkan yangınları söndürmeye çalıştıkları ifade edildi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgilere göre yangın söndürme işlemine ayrıca İsrail helikopterlerinin de iştirak ettiği gözlemlendi.
 
İşgal güçlerinin, Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü çerçevesinde düzenlenen gösterilere saldırması üzerine Filistinli gençlerden bazıları da Gazze çevresindeki bölgelere yakıcı balonlar ve yakıcı uçurtmalar gönderdiler.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...