GASIP İSRAİL KİLİSELERİN ARAZİLERİNE DE EL KOYUYOR

GASIP İSRAİL KİLİSELERİN ARAZİLERİNE DE EL KOYUYOR

FKÖ'ye bağlı Toprağı Koruma ve Yahudi Yerleşimine Karşı Mücadele Ulusal Ofisi'nin verdiği bilgiye göre işgal yönetiminin ve ona bağlı Kudüs belediyesinin Filistinlilerin arazilerine el konulması için yaptığı yönlendirme faaliyetlerinden Müslümanların ve hıristiyanların dini vakıflarına ait gayrimenkuller de kurtulamıyor. Bu amaçla yahudileştirme kurumlarının gerçekleştirdiği birtakım şüpheli alışveriş işlerinden de yararlanılmaya çalışılıyor.
 
Söz konusu ofisin yayınladığı rapora göre Kudüs kiliseleri muhtelif yahudileştirme derneklerinin şüpheli işlemler yoluyla vakıf mülklerini gasp etmelerini önleyebilmek için mücadele ediyor.
 
Rapora göre İsrail Yüksek Mahkemesi bu günlerde, Kudüs'teki Rum Ortodoks Patrikliği'nin açtığı, Babu'l-Halil bölgesindeki bazı arsalarının bir yahudileştirme derneğinin mülkiyetine geçirilmesi işleminin bir İsrail mahkemesi tarafından onaylanması hakkındaki temyiz davasıyla ilgileniyor. Patriklik bu nakil işleminin kesinlikle yasal olmayan yollarla gerçekleştirildiğini ifade ediyor.
 
Kudüs'te kiliselerin vakıf mülklerini hedef alan bunun gibi daha birçok karanlık işlem, el koyma veya usülsüz satış işlemi var.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...