GASIP İSRAİL FİLİSTİNLİLERE AİT ONLARCA DÖNÜM ARAZİYE EL KOYACAK

GASIP İSRAİL FİLİSTİNLİLERE AİT ONLARCA DÖNÜM ARAZİYE EL KOYACAK

İsrail Sivil İdaresi Ruhsat Komitesi, Batı Yaka’nın kuzeyinde ve güneyinde Yahudi yerleşimciler için iki yeni çevre yolu inşası planını onayladı.
 
İşgalcilere ait 0404 sitesi, komitenin iki yol inşası için ruhsat verdiğini, birinci yolun Batı Yaka’nın kuzeyinde açılacağını ve Nablus’un güneyindeki Havara beldesi çevresini dolaşacağını, ikinci yolun ise El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı yakınlarında açılacağını yazdı.
 
İşgal yönetiminin Batı Yaka’nın kuzeyinde ve güneyinde açacağı iki çevre yolunun Filistinlilere ait binlerce dönüm tarım arazisinin gasp edilmesine yol açacağı belirtildi.
 
Batı Yaka’daki Yahudi Yerleşkeleri Konseyi, işgal yönetiminin kararını överek, Binyamin Netanyahu başkanlığındaki hükümetin yeşil ışığı olmadan planın hayata geçirilemeyeceğine işaret etti.
 
İşgal rejimindeki seçimlerden sonra yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Netanyahu, 9 Nisan’da yapılan seçimlerden birkaç gün önce yaptığı açıklamada, Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerini işgal rejimine ilhak etme sözü vermişti.
 
 Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...