FİLİSTİNLİ KADIN CUMASI ADI VERİLEN GÖSTERİDE BİR ŞEHİT ONLARCA YARALI

FİLİSTİNLİ KADIN CUMASI ADI VERİLEN GÖSTERİDE BİR ŞEHİT ONLARCA YARALI

Filistin'de Büyük Dönüş Yörüyüşü gösterilerinin 50. Cumasına tekabül eden dünkü (8 Mart) "Filistinli Kadın Cuması"nda işgal güçlerinin Gazze'nin doğusunda gerçekleştirilen gösterilere müdahalesi esnasında attığı gerçek mermilerle ve göz yaşartıcı bombaların etkisiyle 1 kişi şehit oldu, 47 kişi de yaralandı.
 
Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre, Rafah'ın doğusunda işgal güçlerinin saldırısı sonucu yaralanan 23 yaşındaki Tamir Halid Mustafa Arafat daha sonra şehit oldu.
 
Sağlık Bakanlığı işgal güçlerinin saldırılarının Gazze'nin işgal yönetimi kontrolündeki topraklarla sınır bölgelerinde kurulan beş dönüş çadırında toplamda 47 kişinin de yaralanmasına neden olduğunu, bunlardan 15 kişinin çocuk olduğunu, ayrıca gazeteci ve ilk yardım görevlilerinden de dört kişinin çeşitli şekillerde yaralandığını dile getirdi.
 
Sağlık Bakanlığı ilk yardım görevlilerinden Muhammed Ebu Cezer'in Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un doğusunda işgal güçlerinin attığı gaz bombalarıyla yüzünden yaralandığını açıkladı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...