FİLİSTİNLİ ESİRLER RAMON CEZAEVİNİ YAKMAKLA TEHDİT ETTİ

FİLİSTİNLİ ESİRLER RAMON CEZAEVİNİ YAKMAKLA TEHDİT ETTİ

Ramon Sahra Cezaevi'ndeki Hamas mensubu esirler işgal yönetiminin kendilerini cezaevi içindeki cep telefonlarına dalga karıştırıcı cihazların yerleştirildiği birimlere nakletme kararı almasına karşılık mücadeleyi kızıştıracaklarını bildirdiler.
 
Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin bugün yayınladığı habere göre Hamas mensubu esir liderlerinden ve 36 kez müebbet hapse mahkum edilmiş durumdaki Muhammed Arman, İsrail Cezaevleri İşleri idaresine cezaevinin 1 nolu birimine geçmeyeceklerini ve zorla nakledilmeleri girişiminde bulunulması durumunda cezaevlerini yakacaklarını bildirdi.
 
Gazete, geçtiğimiz Mart ayında Hamas hareketine mensup esirlerin oraya nakledilmelerinden birkaç saat sonra on cezaevi koğuşunun yakıldığına dikkat çekti.
 
Arman, geçtiğimiz Nisan ayında Cezaevleri İşleri idaresini, esirlerin isteklerini kabul etmeye ve kendi bölümlerine umumi telefonlar yerleştirmeye zorlayıncaya kadar sürdürülen açlık grevini yönetmişti.
 
Esir hareketinin verdiği bilgilere göre işgal yönetimi her bir esirin birinci derece akrabalarıyla haftada üç kez ve en fazla 15-20 dk.'lık sürelerle telefonla konuşmasına izin veriyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...