FİLİSTİNLİ ESİR EL AVİVİ AÇLIK GREVİNDEN ZAFERLE ÇIKTI

FİLİSTİNLİ ESİR EL AVİVİ AÇLIK GREVİNDEN ZAFERLE ÇIKTI

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, esir Hasan El- Avivi’nin işgal rejimi cezaevleri idaresine karşı zafer kazandığını ve idari hapis cezasını protesto için 69 gün önce başladığı açlık grevini askıya aldığını söyledi.
 
Heyet, dün gece konuyla ilgili yayınladığı bildiride, esir El- Avivi ile cezaevleri idaresi ve işgal istihbaratı arasındaki görüşmelerin anlaşmayla sonuçlandığını açıkladı.
 
Bildiride, esir El-Avivi’nin ilk hapis cezasının bitiminden altı ay sonra ve yıl sonundan önce serbest bırakılacağı kaydedildi.
 
Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, esir Hasan El- Avivi’nin destansı direnişine övgüde bulunarak, maruz kaldığı her türlü baskıya rağmen Filistinli esirin iradesinin işgal rejimi cezaevleri idaresinden daha güçlü olduğunu belirtti.
 
Esir El- Avivi’nin aşırı derecede kilo kaybettiği ve şiddetli ağrılar çektiği kaydedilen bildiride, Filistinli esirin halen hareket etmekte güçlük çektiği ve hastanede yattığı ifade edildi.
 
35 yaşındaki esir El-Avivi, El-Halil kenti sakinlerinden. İşgal zindanlarında çeşitli dönemlerde toplam üç yıl esir tutulan El- Avivi’nin evli ve üç çocuk babası olduğu bildirildi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...