FİLİSTİN İSLAMİ CİHAD HAREKETİ: BAHREYN KONFERANSINI ASLA KABUL ETMEYECEĞİZ

FİLİSTİN İSLAMİ CİHAD HAREKETİ: BAHREYN KONFERANSINI ASLA KABUL ETMEYECEĞİZ

İslami Cihad Hareketi üyelerinden biri; Filistin meselesini unutturmayı hedefleyen Bahreyn Konferansını asla kabul etmeyeceğiz açıklamasında bulundu.

Filistin İslami Cihad Hareketi Liderlerinden Halid el-Betaş; Filistin meselesini unutturmayı hedefleyen Bahreyn Konferansını ve onun sonuçlarını asla kabul etmeyeceğiz dedi.

Betaş; ABD Başkanı Donald Trump, Bahreyn Konferansı vasıtasıyla Filistin milleti aleyhinde olan Yüzyılın Anlaşmasını icra etmeye çabalıyor dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Liderleri; ‘ABD, Yüzyılın Anlaşmasının ilan etmek amacıyla bazı Arap liderlerin katılacak olmaları ve hatta bu anlaşmanın bütçesinin büyük bir kısmını onların temin edeceği için Bahreyn’i ilan etti’ açıklamasında bulundu.

Betaş; Trump’ın Damadı Kushner'in Filistin’e ve Arap ülkelere 50 milyar dolar yatırıp yapılması vaadine ise bu para Filistinlilere ve Araplara Yüzyılın Anlaşmasını kabul etmeleri için verilecek büyük bir rüşvettir değerlendirmesinde bulundu.

El-Betaş; Yüzyılın Anlaşmasının sadece Filistin milletini hedef almadığını aynı zamanda Arap ümmetini de hedef aldığını vurgulayarak, konferansla eş zamanlı olarak bir çok açıklamanın ve protesto eylemlerinin yapılacağını bildirdi.

Betaş; Siyonist rejimi, ABD oluşturdu şimdi ise bazı Arap ülkeleri bu rejimi koruma görevini üstlenmiş durumdalar.

tesnim

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...