BERLİN'DE AÇLIK GREVİNDEKİ FİLİSTİNLİ ESİRLERE DESTEK EYLEMİ

BERLİN'DE AÇLIK GREVİNDEKİ FİLİSTİNLİ ESİRLERE DESTEK EYLEMİ

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Hermanplatz Meydanı'nda, işgal zindanlarında "Onur 2 Savaşı" adıyla bir hak mücadelesi veren Filistinli esirlerin mücadelesine destek amacıyla gösteri düzenlendi. Gösteriyi Almanya'daki Filistinlilerin derneklerinin ve onlara destek veren Alman derneklerinin organize ettiği haber verildi.
Gösteriye katılanlar Filistin bayraklarını taşıdı ve Filistinli esirlerin özgürlüklerine kavuşturulmalarını talep eden sloganlar attılar.
 
Gösteride konuşma yapanlar Almanya hükümetinden, uluslararası insan hakları sözleşmesine uygun bir tavır sergilemesini ve siyonist işgal yönetimini desteklemekten vazgeçmesini istediler.
 
Bu arada işgal zindanlarında Onur 2 Savaşı adıyla mücadele başlatan Filistinli esirlerin açlık grevleri de bugün yedinci gününde devam ediyor. Esirler cezaevleri yönetimlerinden, umumi telefonları rahat bir şekilde kullanmalarına izin verilmesini, dalga karıştırıcı cihazların kaldırılmasını, esirlerin aileleri tarafından ziyaret edilmesine imkan verilmesini ve uygulanan toplu cezaların kaldırılarak insanî şartların sağlanmasını istiyorlar.
 
Açlık grevini sürdüren esirler bu arada bayan esirlerin ayrı bir koğuşa nakledilmesini, çocukların durumlarının iyileştirilmesini, tıbbi ihmalin son bulmasını, hastaların tedavisi için gereken işlemlerin yapılmasını ve hücre cezalarına son verilmesini istiyorlar.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...