BAHREYN HALKI İSRAİL İLE NORMALLEŞMEYE KARŞI

BAHREYN HALKI İSRAİL İLE NORMALLEŞMEYE KARŞI

Bahreyn halkı, işgalci Siyonist rejim ile ilişkilerin normalleştirilmesine olan itirazlarını açıklamak için protesto düzenledi.

Siyonist Rejim Ekonomi Bakanı Eli Kohen’in başkanlığında, bu rejimin ordu mensuplarından oluşan 45 Siyonist şahsiyetin, yakın zamanda Bahreyn’de “girişimcilik” başlığıyla düzenlenecek olan konferansa katılması planlanıyor.

Bu habere dayalı olarak yüzlerce Bahreynli vatandaş, Ebu Sabi, el-Şahura, el-Senabis ve el-Musalla kasabalarında yollara döküldü ve “İsrail’e ölüm!”, “Amerika’ya ölüm!”, “Uşak Arap yöneticiler utansın!” sloganları attılar.

Bahreynli vatandaşlar ellerinde “Bahreyn İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesine karşıdır” yazılı pankartlar taşıyarak, Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirmek için yapılacak her türlü planın karşısında duracaklarını vurguladılar.

Bahreyn’in el-Makşaa, el-Nuveyderat, Karzekan ve el-Musalla olmak üzere diğer bölgelerinde de benzer protestolar düzenlendi ve protestocular Siyonist Rejimin bayrağını yaktılar.

Bahreynli vatandaşlar bu protestolarda, özellikle Siyonist Rejim ile ilişkilerin normalleştirilmesi olmak üzere bu ülkede işlenen bütün suçların sorumlusunun Hamed Bin İsa el- Halife olduğunu vurguladılar.

rasthaber

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...