AÇLIK GREVİNDEKİ FİLİSTİNLİ ESİRLERE DESTEK ÇAĞRISI

AÇLIK GREVİNDEKİ FİLİSTİNLİ ESİRLERE DESTEK ÇAĞRISI

Ramallah ve El-Bire vilayetlerindeki İslami ve ulusal güçler, kahraman esirlerin mücadelelerine destek ve onların seslerini yükseltme amacıyla yürütülen faaliyetlerin ve kampanyaların genişletilmesi çağrısında bulundu. Bunun için günlük yürüyüşlerin, gösterilerin, şehir merkezlerinde veya uluslararası heyetlerin önünde dayanışma eylemlerinin artırılması istendi.
 
Ramallah ve El-Bire'deki güçler bugün (13 Nisan Cumartesi) yaptığı açıklamada işgal zindanlarındaki esirlerin hayatlarının kurtarılması için uluslararası müdahale gerçekleştirilmesinin sağlanması amacıyla esirlerin davalarına destek eylemlerinin artırılması gerektiği dile getirildi.
 
Açıklamada Esirler Günü'nün ihyası için yapılacak faaliyetlere de işgal güçleriyle temas noktalarında, cezaevlerinin kapılarında ve şehirlerin girişlerinde mümkün olan en büyük kalabalıkların oluşturulması suretiyle ilgi gösterilmesi istendi.
 
Ramallah ve El-Bire'deki güçler gelecek Cuma günü işgal yönetiminin uygulamalarına tepki ve esirlere destek için işgal güçleriyle temas noktalarına toplanılması ve gösteriler yapılması istendi.
 
Açıklamada aynı zamanda mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte işgal yönetiminin ürünlerini boykot kampanyasının da yaygınlaştırılması, pazarlardan bu ürünlerin çıkarılması talep edildi.
 
İşgal zindanlarındaki esirlerin bazı isteklerini cezaevleri idarelerine kabul ettirmek amacıyla yürüttüğü Onur 2 Savaşı çerçevesinde esirlerin bir kısmı geçtiğimiz Pazartesi'den itibaren açlık grevi başlattı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...