ABBAS YÖNETİMİ ALA BEŞİR'İN AİLESİ VE AVUKATIYLA GÖRÜŞMESİNİ ENGELLİYOR

ABBAS YÖNETİMİ ALA BEŞİR'İN AİLESİ VE AVUKATIYLA GÖRÜŞMESİNİ ENGELLİYOR

Filistin'deki eski siyasi tutuklulardan olan insan hakları aktivisti Suha Cebbare, Batı Yaka bölgesindeki Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik organlarının siyasi tutuklu Ala Beşir'in ailesiyle ve avukatıyla irtibatını engellediklerini söyledi.
 
Cebbare, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı özel açıklamada Filistin Yönetimi'nin Filistin'in özgür kadınlarını tutuklamasını kesin bir şekilde reddettiklerini ifade etti.
 
Cebbare açıklamasında; "Filistin güvenliği Filistinli özgür kadınları izlemeyi bırakmalıdır, burası kırmızı çizgidir" diyerek tüm Filistinlileri bunun durdurulması için harekete geçmeye çağırdı.
 
Cebbare bu yöndeki uygulamaların önüne set çekilmemesi durumunda onun selinin çok daha geniş bir alanı etkileyeceğini hatırlattı.
 
Cebbare kendisinin sosyal medyada "Hepimiz Ala Beşir'iz" başlığıyla bir insan hakları kampanyası başlattığını ve bu yolla işkence mağdurlarına ve görüş mahkumlarına destek vermeye çalıştığını dile getirdi.
 
Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik organları Ala Beşir'i sırf çocuklara Kur'an-ı Kerim öğretmesinden dolayı 9 Mayıs 2019 tarihinde 25 kişilik bir ekiple Cinsafut köyünün camisinde gözaltına almıştı.
 
Şimdiye kadar muhtelif insan hakları kuruluşları tarafından, Kur'an öğretiminden dolayı gözaltına alınan Ala Beşir'in serbest bırakılması için çağrı yapılmasına rağmen Filistin Yönetimi çağrılara kulak tıkayarak onu gözaltında tutmaya devam ediyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...