200 SİYONİST YERLEŞİMCİ MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

200 SİYONİST YERLEŞİMCİ MESCİDİ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında 200 Yahudi yerleşimci bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
 
Kudüslü kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya sabah saatlerinde 1967 yılından bu yana tamamen işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan girdiklerini bildirdi.
 
Kudüs’teki İslami Vakıflar İdaresi kaynakları, 102 Yahudi yerleşimcinin ve sivil kıyafetlerle 60 işgal hükümeti görevlisinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini, bu sabahki baskına Yahudi din okullarından 35 öğrencinin de katıldığını açıkladı.
 
Kudüslü kaynaklardan elde edilen verilere göre, Ekim ayında Mescid-i Aksa’ya 6338 Yahudi yerleşimci baskın düzenledi. Geçen ay baskına katılanların 3690’ının Yahudilerce kutsal kabul edilen Çardaklar ve 574’ünün de Yom Kippur Bayramı günlerinde Mescid-i Aksa’ya girdiği ifade edildi.
 
Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.
 
İşgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.
 
İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...